CO OD VÁS POTŘEBUJI VĚDĚT NA ZAČÁTKU:

1) Co vše se bude řešit, jaký je rozsah zadání?

2) Jste ochotni kvůli lepšímu uživatelskému komfortu podstoupit I menší stavební úpravy?

3) Jaký je Váš rozpočet (stačí orientační), do čeho jste ochotni investovat větší finance a do čeho naopak ne?

4) Co od rekonstrukce / přeměny očekáváte?

KDY JE NEJLEPŠÍ ČAS MĚ KONTAKTOVAT, PŘÍKLADY:

 

HRUBÁ STAVBA RD

V průběhu hrubé stavby RD, kdy se dají udělat ještě drobné úpravy v dispozici. Pokud nemáte dům od architekta, kde je vše určitě perfektně vyřešeno:-).

REKONSTRUKCE KUCHYNĚ

Když plánujete rekonstrukci kuchyně – návrh Vám šitý na míru a pomoc při jeho realizaci je k nezaplacení

KUPUJETE BYT OD DEVELOPERA

Když kupujete byt od developera, který ještě není dokončen, první ze všeho musí být dobře vyřešena kuchyně, koupelna a úložné místo v bytě. Já Vám vypracuji analýzu prostoru na základě Vašich osobních zvyků a preferencí. Podívám se na řešení kuchyně a navrhnu úpravy z hlediska instalatérsko-elektro rozvodů. Na druhém místě je koupelna, kde je dispozice důležitá nejen kvůli zařizovacím předmětům a instalacím, ale i z hlediska úložného prostoru. V neposlední řadě je dobré podívat se na dispozici celkově z hlediska úložného místa…

REKONSTRUKCE BYTU/RD

Plánujete rekonstruovat byt či RD? Je dost možné, že dispozice již není vhodná pro dnešní styl bydlení a používání interiéru a tím pádem je dobré pojmout rekonstrukci jako celek I s případnými drobnými stavebními zásahy.

KDYKOLIV máte potřebu udělat něco se svým bydlením:-)

JAK PRACUJI:

 

INTERIÉR JAKO CELEK

Na interiér se dívám jako na celek, mnohdy jen nová pohovka a tapeta nestačí. Nová dispozice a správně vybrané materiály udělají i v malém prostředí velkou změnu. Interiér propojuji napříč stejnými prvky a materiály a ráda využívám jejich rozmanitost v podobě struktury dřeva, hladkých, hrubých či lesklých povrchů, kombinace starého s novým… Velmi ráda používám textilie, tapety ale také obkladový materiál na stěny.

FIXNÍ PRVKY JAKO ZÁKLAD INTERIÉRU

Základem dobře řešeného interiéru jsou pevné /fixní prvky jako je podlaha, dveře a obložky, kuchyňská linka, obklady a dlažby v koupelnách a toaletách. Na tento základ začínáme nabalovat další vrstvy, které jdou ruku v ruce v logickém sledu. Zaměřujeme se I na prostory, které jsou schované za dveřmi a jsou pro Vás zdánlivě nedůležité jako je toaleta, komora, spíž, šatna atd. V ideálním prostoru je vše propojeno a řešeno logicky, jen tak docílíte, aby vše bylo v symbióze. Proto také v první fázi při vytváření návrhu se více než barvám na stěnách a vzoru na koberci věnuji návrhu perfektní kostry, kterou až poté obaluji do dalších vrstev.

SPRÁVNĚ NASTAVENÝ REÁLNÝ ROZPOČET

Když mi dáte ty správné informace, zejména ohledně rozpočtu, budu vědět, v jakých mezích se můžeme pohybovat. Jde o to, že umím vytvořit interiér i s minimem prostředků, ale musí to být částka, která je reálná. Dovedu na začátku posoudit, kterou cestou se vydáme, zda půjdeme do kuchyňského studia, zadáme práci truhláři, nebo budeme hledat jednotlivé komponenty např. v obchodním domě Ikea. Zda si můžeme dovolit I v napjatém rozpočtu luxusnější podlahu, která je na dlouhou dobu, na úkor levnějších prvků, které můžeme časem vyměnit, anebo vylepšit interiér originálními tapetami, či textiliemi, které můžou dorovnat levnější řešení někde jinde. Konkrétní finanční hranice neznamená, že Vám budu navrhovat do interiéru zbytečnoti, ale že práce bude mnohem efektivnější.

SÍŤ OVĚŘENÝCH DODAVATELŮ

Mám svou síť vyzkoušených dodavatelů či profesí, které dovedou přeměnit mé návrhy do reality. Mezi nimi jsou truhláři, podlaháři, tapetáři, malíři, elektrikáři, montéři, dodavatelé osvětlení, obkladů a dlažeb, podlahová studia apod. Obzvláště bych chtěla podotknout, že např. pro výběr textilu a tapet nechodím do běžných obchodů, ale využívám k tomu designová studia či různé internetové zdroje, kde dovedu najít originální vzory a kombinace do každého konceptu. Protože ověřené kontakty na různé zdroje a dodavatele jsou jedna z mnoha přidaných hodnot, proč si objednat služby interiérového designéra.

ZODPOVĚDNOST ZA SVOU PRÁCI

V rámci návrhů jsem zodpovědna za přenesení Vaší představy o interiéru do reality, za to jak bude vypadat nábytek a jakou bude mít funkci, za výběr materiálů a barevného řešení, kolik zásuvek a vypínačů do návrhů navrhneme a jak se budou ovládat, prostě za celkovou spokojenost nad řešením I mnoha detailů.

Jakmile ale návrh vstupuje do realizační fáze a do hry se dostávají řemeslné firmy jako realizátoři zakázky, pak v této fázi funguji jako prostředník/mediátor, který jednotlivé profese může organizovat, může být nápomocen v řešení nastalých situací, ale není zodpovědný za řemeslnou práci samotnou, jako např. nedodržení termínů nebo špatně odvedenou práci třetí strany. Nicméně správným výběrem třetích stran se případná rizika minimalizují.